napisz do nas dodaj do ulubionych ustaw jako startowa

 
NOCLEGI
wszystkie noclegi
  na Roztoczu
Zwierzyniec i okolice
   część 1
Zwierzyniec i okolice
   część 2
Susiec
Majdan Sopocki
Krasnobród i okolice -
   pokoje, domki,
   pensjonaty
Krasnobród i okolice -
   domki
Krasnobród i okolice -
   ośrodki
Pola kempingowe
   i namiotowe
Kaczórki
   koło Krasnobrodu
Hutki
   koło Krasnobrodu
Szczebrzeszyn
   i okolice
Kawęczynek
Nadrzecze
Józefów
Hamernia
Bondyrz
Górecko Kościelne
   Górecko Stare
   i okolice
Gorajec i okolice
Adamów i okolice
Wola Duża k. Biłgoraja
Zamość i okolice
Dyle koło Zwierzyńca
Biłgoraj, Biszcza, Żary
   i okolice
Potok Senderki
Polanka Horyniecka
Werchrata

kontakt
redakcja serwisu

wybrane oferty noclegowe
KRASNOBRÓD

oferty turystyczne

wszystkie oferty

 

 roztocze.net.pl - poznaj Roztocze, zwierzyniec, susiec, krasnobród, józefów i inne, znajdź noclegi

roztocze.net.pl - poznaj Roztocze, zwierzyniec, susiec, krasnobród, józefów i inne, znajdź noclegi 

POLECAMY

Artur Pawłowski: "Roztocze, Puszcza Solska, Lasy ..."WYDAWNICTWO STANISŁAW KRYCIŃSKI


Warszawa
ul. Żabińskiego 9/41
tel: (0) 22 649 88 81
e-mail: stanislawkrycinski@op.pl


idź do »
strona startowa
Roztocze - informacje ogólne
miejscowości
noclegi
fotogaleria
atrakcje
praktyczne


I M P R E Z Y
W I A D O M O Ś C I
Z A P O W I E D Z I


ZWIERZYNIEC - WARSZTATY WOKALNE

W Zwierzyńcu rozpocznie się kolejna edycja Zwierzynieckich Warsztatów Wokalnych. Zajęcia, które rozpoczną się w poniedziałek 20 sierpnia, będą połączone z nocnym muzykowaniem w kinie "Skarb", a na koncert finałowy organizatorzy zapraszają na dziedziniec miejscowego browaru.

Zwierzynieckie Warsztaty Wokalne to nawiązanie do tradycji z końca lat 80. minionego wieku, gdy w mieście odbywały się ogólnopolskie warsztaty jazzowe, z udziałem m.in. Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Bernarda Kawki, Jacka Wójcickiego, Marka Bałaty, Lory Szafran, czy Janusza Szprota.

W tym roku w zajęciach weźmie udział 30 wokalistów, którzy zostali wybrani spośród ponad 50 chętnych. - Są w tej grupie zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze śpiewaniem, jak i wykonawcy, dla których jest to już sposób na życie. Do Zwierzyńca przyjadą z różnych części Polski, by podnosić swoje umiejętności artystyczne i rozwijać je pod kierunkiem najwyższej klasy profesjonalistów - mówią organizatorzy.

Warsztaty będą się odbywać w centrum kultury od poniedziałku 20 do piątku 24 sierpnia, a do czwartku organizatorzy zapraszają do kina na "nocne muzykowanie", które będzie się rozpoczynać o 21.00. W piątek 24 sierpnia, także w kinie, odbędzie się otwarta dla publiczności próba generalna przed koncertem finałowym. Ten rozpocznie się dzień później o 16.00 na dziedzińcu Browaru Zwierzyniec, gdzie w sobotę 25 sierpnia wystąpią uczestnicy zajęć oraz ich nauczyciele, czyli Dorota Miśkiewicz, Marek Bałata i Kenny James ze Stanów Zjednoczonych. To od nich adepci sztuki wokalnej będą się uczyć m.in. emisji i higieny głosu, dykcji i oddechu. Prowadzący zajęcia będą też zwracać uwagę na umiejętność tworzenia repertuaru i prezentacji na scenie, pokonywanie tremy i współpracę z muzykami oraz ruch sceniczny i obycie estradowe.

źródło:roztocze.net
ZWIERZYNIEC: SPOTKANIE ŁOWIECKIE

Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką w Zwierzyńcu wpisało się już na stałe w kalendarz spotkań myśliwych, leśników i miłośników przyrody, zyskując rangę jednej ze sztandarowych atrakcji w wakacyjnej ofercie turystycznej lubelskiego Roztocza. Dziesiąty raz impreza odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia.

Organizatorzy zaplanowali konkursy, pokazy sokolnictwa, psów myśliwskich i wabienia zwierzyny, wystawę trofeów łowieckich, zabawy dla dzieci, kiermasze związane z tematyką łowiecką oraz występy zespołów muzyki myśliwskiej. Ponadto wszyscy goście będą mieli okazję spróbować specjałów kuchni myśliwskiej i regionalnej.

Ważnym i oczekiwanym punktem niedzielnego święta będzie konkurs kulinarny "Myśliwskie Smaki Lubelszczyzny", który będzie się odbywał w trzech kategoriach: produkty z dziczyzny, potrawy z dziczyzny i napoje regionalne.

Zgodnie z tradycją spotkanie rozpocznie o 10.00 msza święta w Kościele na Wodzie. W części oficjalnej zaplanowano wręczenie odznaczeń i wyróżnień marszałka województwa oraz ślubowanie myśliwskie. O oprawę muzyczną zadbają Myśliwska Orkiestra Dęta "Echo kniei" i Chór Myśliwski "Knieja" oraz sygnaliści myśliwscy i lokalne zespoły artystyczne.

 

źródło:roztocze.net
NOWA MAPA DLA TURYSTÓW W JÓZEFOWIE

Amatorzy turystyki pieszej i rowerowej po gminie Józefów mają do dyspozycji nową mapę. "Niezbędnik" turysty, wydany przez miejscowy samorząd w nakładzie 3 tysięcy egzemplarzy, jest dostępny za darmo w miejscowej Informacji Turystycznej.

Nowa mapa dla turystówW dużej części jest to aktualizacja mapy z 2016 roku, zawierająca jednak nowe wątki, w tym propozycje sześciu wycieczek rowerowych, praktyczne informacje dla amatorów aktywnego wypoczynku i krótkie podsumowanie ostatniego dziesięciolecia, które przyniosło Gminie Józefów m.in. główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie "Gmin Przyjaznych Rowerzystom".

Wydawnictwo pod tytułem "Józefów - Rowerowa Stolica Roztocza" oferuje, m.in. wyprawy Trasą Ziemi Józefowskiej"Śladami Ordynacji Zamojskiej""Nad zalew do Majdanu Sopockiego""Parkiem Krajobrazowym Puszczy Solskiej" i "Szlakiem geoturystycznym Roztocza Środkowego". W opisie mapy można również znaleźć informacje o atrakcjach przyrodniczych i innych miejscach wartych odwiedzenia oraz spis adresów miejsc noclegowych, punktów gastronomicznych i parkingów.

Nowe wydawnictwo jest uzupełnieniem wcześniej przygotowanego przewodnika "Rowerem po Roztoczu" i informatora "Gmina Przyjazna Rowerzystom - Józefów na Roztoczu".

 

 

źródło:roztocze.net
NARESZCIE - ALBUM FOTOGRAFICZNY ROZTOCZA

Ukazał się długo oczekiwany przepiękny album fotograficzny autorstwa Roberta Sikory pt "Roztocze - pejzaż subtelny". Oprócz wielu wspaniałych fotografii znajdziemy w nim teksty w języku polskim
i angielskim.

Album, w twardej oprawie z obwolutą, obejmuje aż 208 stron formatu B3.

"Roztocze - pejzaż subtelny" można nabyć bezpośrednio u wydawcy, w firmie Ruthenus.

źródło:iw


 


na skróty
informacja turystyczna
Po zdrowie na Roztocze
- folder (4,5 MB, pdf)
Zamość -przydatne adresy
prognoza pogody
PKP na Roztocze
PKS na Roztocze
konie i bryczki - Roztocze
wędkowanie
rower i Roztocze
spływy kajakowe
wypoczynek ekstremalnyZAPROSZENIA

Narodowe Czytanie
KRASNOBRÓD

Krasnobród po raz szósty włącza się w "Narodowe Czytanie". Historii Cezarego Baryki, bohatera "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, na tle przemian społecznych, politycznych i obyczajowych z początków 20. wieku, będzie można wysłuchać w sobotę 8 września o 16.00 na Placu Siekluckiego.

 

..
Koncert organowy
KRASNOBRÓS

W Krasnobrodzie jeszcze pobrzmiewa echo 12. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Per Artem Ad Astra", który zakończył się wczoraj, a miłośnicy tego rodzaju muzyki już mogą się szykować na kolejną ucztę.

W niedzielę 26 sierpnia zaśpiewa tenor Zbigniew Pinderak, a na organach zagra Marek Kudlicki. Będzie to ostatni akord 43. Międzynarodowych Koncertów Organowych, które w krasnobrodzkim sanktuarium rozpoczęły się na początku lipca.

 

 

 

.

 

..