napisz do nas dodaj do ulubionych ustaw jako startowa

informacje praktyczne
prognoza pogody
prognoza pogody-linki
mapa szlaków
szlaki piesze
ścieżki dydaktyczne

adresy
Zamość
muzea, galerie ...
zoo i kino
loty samolotem
Informacja
    turystyczna
Przewodnicy
    po Roztoczu

rekreacja
wyciągi narciarkie
Krasnobród
Bobliwo k. Izbicy
Jacnia
Batorz
"Biala Góra" Justynówka
konie, bryczki
wędkowanie
spływy kajakowe
strusie afrykańskie
wypoczynek
     ekstremalny

rowerem po Roztoczu
szlaki rowerowe
rowerowy tydzień
dzień pierwszy
dzień drugi
dzień trzeci
dzień czwarty
dzień piąty
dzień szósty
dzień siódmy
okolice Józefowa
okolice Krasnobrodu
wypożycz rower

idź do »
strona startowa
Roztocze - informacje ogólne
miejscowości
noclegi
fotogaleria
atrakcje
praktyczne

Rowerowy tydzień

-- dzień trzeci --


III dzień: "Roztoczańskie krajobrazy część I"

mapka »


Józefów - Hamernia - Nowiny - Majdan Sopocki - Ciotusza Stara - Długi Kąt - GórnikiSzopowe - Józefów Roztoczański - Józefów;
długość trasy - 34 km, w tym: droga asfaltowa 27 km, droga leśna i gruntowa - 7 km.

Tak jak poprzedniego dnia, dojeżdżamy do ulicy Górniczej, by kontynuować jazdę w kierunku Suśca. Po 5,5 km na skrzyżowaniu we wsi Hamernia jedziemy na wprost 1,6 km lasem, przejeżdżamy przez most na rzece Sopot i 50 m za mostem skręcamy w lewo. Jesteśmy w Nowinach, 500 m asfaltem i skręcamy w lewo z drogi na ścieżkę trasy rowerowej Ziemi Józefowskiej na Roztoczu.
Uwaga - w początkowym biegu ścieżka jest wąska i lekko piaszczysta. Przejeżdżamy przez dwa mostki na rzece Sopot, by ponownie znaleźć się w lesie, przez który jedziemy 1,5 km. Z lasu wyjeżdżamy w Majdanie Sopockim - koło transformatora, tam skręcamy w prawo, po 100 metrach piaszczystej drogi jesteśmy przy tamie na zalewie.
Przed nami roztacza się malowniczy widok na cały zalew. By kontynuować jazdę, wracamy do miejsca zjazdu w piaszczystą drogę, skręcamy w prawo, po 700 m dojeżdżamy do skrzyżowania, jedziemy na wprost kierując się na Ciotuszę Starą. Po 3 km w Ciotuszy Starej, skręcamy w lewo w kierunku Józefowa, jedziemy 5 km drogą powiatową (uwaga duże natężenie ruchu) i w Długim Kącie na skrzyżowaniu skręcamy w kierunku Krasnobrodu. Po 950 m zjeżdżamy z drogi asfaltowej w drogę leśną (w lewo), którą po 3 km docieramy do wsi Górniki, jeszcze 650 m polnej drogi i 200 m pod górę wjeżdżamy już drogą asfaltową.
Na górce możemy podziwiać charakterystyczną panoramę Roztocza. Kontynuujemy jazdę na wprost do Józefowa - 11 km, pokonując ostry, ale krótki podjazd na granicy wsi Górniki i Szopowe, po czym mamy 3 km z górki - w początkowej fazie (600 m) ostry zjazd (50 km/h) . Przejeżdżając w ten sposób przez Szopowe, docieramy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo, po 2 km na kolejnym skrzyżowaniu w Józefowie Roztoczańskim jeszcze raz w lewo, by po 4 km dotrzeć do Józefowa.