napisz do nas dodaj do ulubionych ustaw jako startowa

informacje praktyczne
prognoza pogody
prognoza pogody-linki
mapa szlaków
szlaki piesze
ścieżki dydaktyczne

adresy
Zamość
muzea, galerie ...
zoo i kino
loty samolotem
Informacja
    turystyczna
Przewodnicy
    po Roztoczu

rekreacja
wyciągi narciarkie
Krasnobród
Bobliwo k. Izbicy
Jacnia
Batorz
"Biala Góra" Justynówka
konie, bryczki
wędkowanie
spływy kajakowe
strusie afrykańskie
wypoczynek
     ekstremalny

rowerem po Roztoczu
szlaki rowerowe
rowerowy tydzień
dzień pierwszy
dzień drugi
dzień trzeci
dzień czwarty
dzień piąty
dzień szósty
dzień siódmy
okolice Józefowa
okolice Krasnobrodu
wypożycz rower

idź do »
strona startowa
Roztocze - informacje ogólne
miejscowości
noclegi
fotogaleria
atrakcje
praktyczne

Rowerowy tydzień

-- dzień czwarty --


IV dzień: "Roztoczańskie krajobrazy część II"

mapka »


Józefów - Stara Huta - Malewszczyzna - Hutki - Krasnobród-Wólka Husińska - Stanisławów - Wzgórze Kamień - Stanisławów - Długi Kąt - Józefów;
długość trasy - 45 km, w tym: droga asfaltowa 37 km, droga leśna i polna - 8 km.

Wyruszamy w kierunku Zwierzyńca. Po 7,3 km jazdy asfaltem skręcamy w prawo do lasu, w kierunku wsi Lasowe. Jedziemy 1,8 km leśną drogą wzdłuż granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego, dojeżdżamy do rozwidlenia dróg - odbijamy w prawo i po 1 km jesteśmy we wsi Stara Huta jeszcze 600 m polną drogą i znów jedziemy drogą o nawierzchni asfaltowej. Przed nami trzy niewielkie wzniesienia, pokonujemy je, obserwując wspaniałe roztoczańskie krajobrazy (z ostatniego wzniesienia zjeżdżamy z prędkością 50 km/h). Po 4 km dojeżdżamy do wsi Malewszczyzna i skręcamy w lewo, po następnych 4 km na skrzyżowaniu we wsi Hutki jedziemy w prawo - jesteśmy na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego, jeszcze 1,6 km, przejeżdżamy przez drewniany most i zatrzymujemy się na parkingu leśnym przy stawie. Po chwili relaksu jedziemy dalej 600 m i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, po kolejnym kilometrze jesteśmy w Krasnobrodzie.

Warto zatrzymać się na chwilę na szczycie pokonywanego wzniesienia, skąd rozciąga się piękny widok na Krasnobród, uwaga - duże natężenie ruchu samochodowego. W Krasnobrodzie możemy odpocząć i posilić się nad przepięknie położonym zalewem.

Po odpoczynku ruszamy w dalszą drogę. 3 km od zalewu rozpoczynamy dwukilometrową wspinaczkę do Wólki Husińskiej. Po osiągnięciu szczytu jedziemy 3,3 km do Stanisławowa i na skrzyżowaniu, skręcamy w lewo, w polną drogę. Jedziemy między zabudowaniami 400 m, za nimi skręcamy w prawo, po 300 m skręcamy w lewo, jeszcze 500 m i zatrzymujemy się przy ścieżce znajdującej się między sosnowym młodnikiem, a bukowym starodrzewem. Tą ścieżką idziemy (jedziemy) 150 m pod górę. Jesteśmy na wzgórzu "Kamień" będącym pomnikiem przyrody nieożywionej, gdzie znajduje się największy na Roztoczu kompleks skałek ostańcowych, zwanych przez miejscową ludność "Piekiełkiem". Ze wzgórza "Kamień" wracamy do skrzyżowania w Stanisławowie, skręcamy w lewo i jedziemy drogą powiatową 3 km do Długiego Kątu. Tam na skrzyżowaniu kierujemy się w prawo do Józefowa i po 5 km jesteśmy na miejscu.