napisz do nas dodaj do ulubionych ustaw jako startowa

informacje praktyczne
prognoza pogody
prognoza pogody-linki
mapa szlaków
szlaki piesze
ścieżki dydaktyczne

adresy
Zamość
muzea, galerie ...
zoo i kino
loty samolotem
Informacja
    turystyczna
Przewodnicy
    po Roztoczu

rekreacja
wyciągi narciarkie
Krasnobród
Bobliwo k. Izbicy
Jacnia
Batorz
"Biala Góra" Justynówka
konie, bryczki
wędkowanie
spływy kajakowe
strusie afrykańskie
wypoczynek
     ekstremalny

rowerem po Roztoczu
szlaki rowerowe
rowerowy tydzień
dzień pierwszy
dzień drugi
dzień trzeci
dzień czwarty
dzień piąty
dzień szósty
dzień siódmy
okolice Józefowa
okolice Krasnobrodu
wypożycz rower

idź do »
strona startowa
Roztocze - informacje ogólne
miejscowości
noclegi
fotogaleria
atrakcje
praktyczne

Rowerowy tydzień

-- dzień szósty --


VI dzień: "Tylko dla orłów"

mapka »


Józefów - Łuszczacz - Zielone - Krasnobród - Majdan Wielki - Suchowola - Adamów - Jacnia - Kaczórki - Bondyrz - Guciów - Obrocz - Józefów;
długość trasy 72 km, w tym: droga asfaltowa - 67,4 km, droga leśna - 4,6 km.

Udajemy się drogą powiatową w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Po 15 km niewielkich podjazdów i zjazdów, skręcamy w stronę wsi o wdzięcznej nazwie Róża; 150 m pod górkę, po czym 1,2 km zjazd, 800 m ostry podjazd do wsi Łuszczacz, znowu 500 m zjazd i dojeżdżamy do rozwidlenia dróg; jedziemy prosto, po lewej mijając ww. Różę. Wjeżdżamy do lasu, jedziemy jeszcze 400 m asfaltem, po czym droga leśna (4,5 km większość z górki) o niezłej nawierzchni, poprowadzi nas do leśniczówki Zielone, za którą biegnie droga Tomaszów Lubelski-Krasnobród.
Jedziemy w lewo, po 4 km w Krasnobrodzie, obok kościoła, na skrzyżowaniu, skręcamy w prawo w kierunku - Sumin. Po 2 km drogowskaz Suchowola 5 km - wskaże nam właściwy kierunek jazdy.

Czeka nas 5 km podjazdów i zjazdów we wspaniałej scenerii roztoczańskich krajobrazów. Z Suchowoli przez 6 km jedziemy w kierunku Adamowa - 5 km płaskiego terenu, 1 km przed Adamowem - w miarę łagodny podjazd. Na skrzyżowaniu jedziemy w lewo, ku naszej radości 1,7 km zjazd do Jacni - było to już ostatnie wzniesienie na dzisiejszej trasie. Przejeżdżamy Jacnię i skręcamy w prawo w kierunku Józefowa, po 1,6 km na skrzyżowaniu skręcamy w prawo - drogowskaz "Zwierzyniec 16 km".
Przez najbliższych 10 km jedziemy doliną rzeki Wieprz otoczeni z obu stron lesistymi wzgórzami. Trasa biegnie przez wsie; Kaczórki, Bondyrz, Guciów i Obrocz. W Guciowie - w zależności od zainteresowań i samopoczucia, możemy zwiedzić zagrodę skansen, gdzie czas zatrzymał się 200 lat temu. Kontynuujemy jazdę w otoczeniu jodłowo-świerkowo-sosnowo-dębowo-bukowego lasu i tak już będzie przez 20 km do Józefowa . W Obroczy na skrzyżowaniu koło mostu na rzece Wieprz jedziemy na wprost, po 2,5 km na kolejnym skrzyżowaniu jedziemy w lewo, po 14 km osiągamy metę.